3RK7271-1AA30-0AA0
SIMATIC S7-1200, DCM 1271 Datenentkopplungsmodul
Similar to illustration or symbol photo
BVS Electronics: Certified Quality
Repairs in accordance with Machinery Directive 2006/42/EC
More BVS Advantages
You benefit from:
Your BVS Electronics Advantages
Please choose an option:
Repair
Product Reconditioning*
Availability: service available
Delivery time: 2-3 weeks
Price: on inquiry
express repair*
Delivery time: on inquiry
Price: on inquiry
Cleaning & inspection**
Delivery time: 2-3 weeks
Exchange
Reconditioned exchange part*
Availability: on inquiry
Delivery time: on inquiry
New exchange parts*
Availability: on inquiry
Sales
Reconditioned replacement parts*
New part*
No longer needed assemblies? We turn them into cash!
Waste
SIMATIC S7-1200, DCM 1271 Data decoupling module for AS-i Master CM 1243-2 IN: 24 V / 30 V DC OUT: 1x AS-Interface, 4 A Integrated overload protection integr. ground fault detection Signaling contact