SMC-6000A
SMA SUNNY MINI CENTRAL SMC-6000A
Podobny do ilustracji lub zdjęcia symbolu
PV Info
Usługa naprawy na poziomie zespółu napędowego
BVS Electronics: Certyfikowana jakość
Naprawy zgodnie z Dyrektywą Maszynową 2006/42/WE
Inne korzyści BVS
Korzystasz z:
Twoje korzyści z BVS Electronics
Proszę wybrać opcję:
Naprawa
Naprawa produktu - regeneracja*
Dostupnost: Výkonnost k dispozici
Dodací lhůta: 2-3 tygodnie
Cena: na vyžádání
Naprawa ekspresowa*
Dodací lhůta: na vyžádání
Cena: na vyžádání
Czyszczenie i inspekcja**
Dodací lhůta: 2-3 tygodnie
Niepotrzebne już komponenty? Zamienimy je w gotówkę!
Złóż zapytanie już teraz!
📞 Tel.: +49 6181 95404-207
✉️ E-mail: ankauf@bvs-electronics.com
Verschwenden
SMA SUNNY MINI CENTRAL SMC-6000A central inverter The SMA SUNNY MINI CENTRAL 4600A, 5000A and 6000A are installed wherever galvanic isolation is required. This makes them internationally applicable, with flexible connection options. The SMA SUNNY MINI CENTRAL inverters can be used with both crystalline cells and thin-film modules. Thanks to graded The SMA SUNNY MINI CENTRAL 5000A and 6000A are ideal for three-phase systems, while the 4600A is designed for use in single-phase PV systems. Active temperature management OptiCool Best adaptation efficiency thanks to MPP control OptiTrac Suitable for generator grounding SUNCLIX DC plug-in system Galvanic isolation Integrated DC switch-disconnector ESS SMA Power Balancer for three-phase network connection