SMC-4600A
SMA SUNNY MINI CENTRAL SMC-4600A
Similar a la ilustración o foto de símbolo
BVS Electronics: Calidad certificada
Reparaciones según la Directiva de Máquinas 2006/42/CE
Otras ventajas de BVS
Usted se beneficia de:
Sus ventajas con BVS Electronics
Por favor elige una opción:
Reparación
Reacondicionamiento de productos*
Disponibilidad: Rendimiento disponible
Plazo de entrega: 2-3 semanas
Precio: a petición
Reparación urgente*
Plazo de entrega: a petición
Precio: a petición
Limpieza e inspección**
Plazo de entrega: 2-3 semanas
¿Componentes que ya no necesita? ¡Los convertimos en dinero!
¡Solicite una oferta ahora!
📞 Tel.: +49 6181 95404-207
✉️ Correo electrónico: ankauf@bvs-electronics.com
compra y desmontaje
SMA SUNNY MINI CENTRAL SMC-4600A central inverter The SMA SUNNY MINI CENTRAL 4600A, 5000A and 6000A are installed wherever galvanic isolation is required. This makes them internationally applicable, with flexible connection options. The SMA SUNNY MINI CENTRAL inverters can be used with both crystalline cells and thin-film modules. Thanks to graded The SMA SUNNY MINI CENTRAL 5000A and 6000A are ideal for three-phase systems, while the 4600A is designed for use in single-phase PV systems. Active temperature management OptiCool Best adaptation efficiency thanks to MPP control OptiTrac Suitable for generator grounding SUNCLIX DC plug-in system Galvanic isolation Integrated DC switch-disconnector ESS SMA Power Balancer for three-phase network connection