SMC-4600A
SMA SUNNY MINI CENTRAL SMC-4600A
Verschwenden
SMA SUNNY MINI CENTRAL SMC-4600A central inverter The SMA SUNNY MINI CENTRAL 4600A, 5000A and 6000A are installed wherever galvanic isolation is required. This makes them internationally applicable, with flexible connection options. The SMA SUNNY MINI CENTRAL inverters can be used with both crystalline cells and thin-film modules. Thanks to graded The SMA SUNNY MINI CENTRAL 5000A and 6000A are ideal for three-phase systems, while the 4600A is designed for use in single-phase PV systems. Active temperature management OptiCool Best adaptation efficiency thanks to MPP control OptiTrac Suitable for generator grounding SUNCLIX DC plug-in system Galvanic isolation Integrated DC switch-disconnector ESS SMA Power Balancer for three-phase network connection