RAC2.2-150-460-APD-Z1
RAC2.2
Similar to illustration or symbol photo
BVS Electronics: Certified Quality
Repairs in accordance with Machinery Directive 2006/42/EC
More BVS Advantages
You benefit from:
Your BVS Electronics Advantages
Please choose an option:
Repair
Product Reconditioning*
Availability: service available
Delivery time: 2-3 weeks
Price: on inquiry
express repair*
Delivery time: on inquiry
Price: on inquiry
Cleaning & inspection**
Delivery time: 2-3 weeks
Exchange
Reconditioned exchange part*
Availability: on inquiry
Delivery time: on inquiry
Sales
Reconditioned replacement parts*
Availability: on inquiry
New part*
No longer needed assemblies? We turn them into cash!
Waste
RAC2.2; 150A; 3*AC 400V/50HZ, 3*AC 460V/60 HZ; ANALOGUE (+/- 10V); SECOND ENCODER INPUT FOR SPINDLE FEEDBACK OR ADD. MOTOR FEEDBACK; POSITION COMMAND VALUE, DIGITAL (16 BIT PARALLEL); ADDITIONAL BLEEDER (FOR BRAKING WITH MAINS FAILURE); INTERNAL BLOWER